High Visibility

Meet our Governors

 

David Whiles

Chair of Governors

SEND Link Governor

Steve Joy

Vice Chair of Governors

Miss P. Page

Headteacher

Ex-Officio

Mr A. Epton-Smith

Clerk to Governors

Mrs J. Finch

Co-Opted Governor

Safeguarding Link Governor

Mrs K. Taylor

Co-Opted Governor

Mr M. Read

Co-Opted Governor

Mrs C. Rumbles

Staff Governor

 

 

P

 

Mrs A. Whiles

Co-Opted Governor

 

 

 

VACANT

Parent Governor

 

 

 

VACANT

Parent Governor

 

 

 

VACANT

Community Governor

 

Resignations and departures

Mr D. King - 16th December 2019

Mrs G . Stringer - 7th January 2020

Mr J. Larner - 25th February 2020

Mrs A. Odediran - 2nd March 2020 

Mrs H. Boughton  10th March 2020